Menu

U10 drenge

Træningstider for U10 - årgang 2008

Dag: Bane: Klokkeslæt:
Tirsdag 5B og 5C     17:00-18:30
Torsdag     5B og 5C 17:00-18:30

Holdets stab

Træner
profil
Torben Demant
Træner
ingen pic
Kent Ejby
Træner
ingen pic
Christoffer Magnussen
Træner
ingen pic
Søren Fahnøe

Spillerliste

profil
Christian Albert Kjær Boman
profil
Frederik Magnussen
profil
Jakob Brudvig-Lauridsen
profil
Julius Kappen
profil
Karl-Emil Drost
profil
Karl-Emil Heisterberg
profil
Lasse Lykke Ejby
profil
Laurits Vennekilde Hauge
profil
Magnus Devantier
profil
Mikkel Færgemann
profil
Niklas Knudsen
ingen img
Oscar Kalle Nielsen
profil
Sebastian Knudsen
profil
Sebastian Mørk
profil
Sigurd Brink Lefevre
profil
Silas Helbo Bock
profil
Tobias Demant
profil
Tobias Faber Holst
profil
Tobias Gundorph
profil
Victor Fahnøe
profil
William Andreasen

Holdets aktiviteterBBB 2008

August 2017
22.
tirsdag

16:45 - 18:00

Træning
Træning
BBB
24.
torsdag

16:45 - 18:00

Træning
Træning
BBB
25.
fredag

16:00 - 17:15

Træning
Skillstræning
26.
lørdag

10:00 - 12:30

Stævne
Stævne Veflinge
BBB
26.
lørdag

10:00 - 12:30

Stævne
Nordfyns Bank Arena
BBB
27.
søndag

10:00 - 12:30

Stævne
Tingløkkeskolen
BBB
29.
tirsdag

16:45 - 18:00

Træning
Træning
BBB
31.
torsdag

16:45 - 18:00

Træning
Træning
BBB
September 2017
2.
lørdag

10:00 - 12:30

Stævne
Bellinge stadion
BBB
2.
lørdag

10:00 - 12:30

Stævne
B.1909s anlæg
BBB
3.
søndag

10:30 - 12:30

Stævne
Fjordager IF.s anlæg
BBB
5.
tirsdag

16:45 - 18:00

Træning
Træning
BBB
7.
torsdag

16:45 - 18:00

Træning
Træning
BBB
8.
fredag

16:00 - 17:15

Træning
Skillstræning
12.
tirsdag

16:45 - 18:00

Træning
Træning
BBB
14.
torsdag

16:45 - 18:00

Træning
Træning
BBB
15.
fredag

16:00 - 17:15

Træning
Skillstræning
19.
tirsdag

16:45 - 18:00

Træning
Træning
BBB
21.
torsdag

16:45 - 18:00

Træning
Træning
BBB
22.
fredag

16:00 - 17:15

Træning
Skillstræning
23.
lørdag

10:00 - 12:30

Stævne
KFUM-parken
BBB
23.
lørdag

10:00 - 13:00

Stævne
Vestfalen Stadion
BBB
24.
søndag

10:00 - 12:30

Stævne
OB-Ådalen
BBB
26.
tirsdag

16:45 - 18:00

Træning
Træning
BBB
28.
torsdag

16:45 - 18:00

Træning
Træning
BBB
29.
fredag

16:00 - 17:15

Træning
Skillstræning
30.
lørdag

10:00 - 13:00

Stævne
Bellinge stadion
BBB
30.
lørdag

10:30 - 13:00

Stævne
B.1909s anlæg
BBB
Oktober 2017
1.
søndag

10:30 - 12:30

Stævne
Bellinge stadion
BBB
3.
tirsdag

16:45 - 18:00

Træning
Træning
BBB
5.
torsdag

16:45 - 18:00

Træning
Træning
BBB
6.
fredag

16:00 - 17:15

Træning
Skillstræning
7.
lørdag

10:00 - 13:00

Stævne
Søndersø Stadion
BBB
7.
lørdag

10:30 - 13:00

Stævne
Home Tarup Park
BBB
8.
søndag

10:00 - 12:30

Stævne
Home Tarup Park
BBB
10.
tirsdag

16:45 - 18:00

Træning
Træning
BBB
12.
torsdag

16:45 - 18:00

Træning
Træning
BBB
December 2017
17.
søndag

11:00 - 14:30

Andet
juleafslutning

KampprogramU10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 2

August 2017

BBB
26. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Nordfyns Bank Arena

Allesø GF

MG & BK
26. aug
Kl. 10.30
Ude
Nordfyns Bank Arena

BBB

BBB
26. aug
Kl. 11.30
Hjemme
Nordfyns Bank Arena

Tarup/Paarup IF

B 1909 (2)
26. aug
Kl. 12.00
Ude
Nordfyns Bank Arena

BBB
September 2017

BBB
2. sep
Kl. 10.00
Hjemme
B.1909s anlæg

MG & BK

Marienlyst
2. sep
Kl. 10.30
Ude
B.1909s anlæg

BBB

BBB
2. sep
Kl. 11.30
Hjemme
B.1909s anlæg

Korup-Ubberud Ungdom - KUU

Sanderum BK
2. sep
Kl. 12.00
Ude
B.1909s anlæg

BBB

BBB
23. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Vestfalen Stadion

B 1909 (2)

Allesø GF
23. sep
Kl. 11.00
Ude
Vestfalen Stadion

BBB

BBB
23. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Vestfalen Stadion

Holluf Pile-Tornbjerg IF

Sanderum BK
23. sep
Kl. 12.30
Ude
Vestfalen Stadion

BBB

BBB
30. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Bellinge stadion

Holluf Pile-Tornbjerg IF

Otterup B & IK
30. sep
Kl. 11.00
Ude
Bellinge stadion

BBB

Korup-Ubberud Ungdom - KUU
30. sep
Kl. 12.00
Ude
Bellinge stadion

BBB

BBB
30. sep
Kl. 12.30
Hjemme
Bellinge stadion

Marienlyst
Oktober 2017

OKS
7. okt
Kl. 10.30
Ude
Home Tarup Park

BBB

BBB
7. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Home Tarup Park

Strib IF

BBB
7. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Home Tarup Park

Otterup B & IK

Tarup/Paarup IF
7. okt
Kl. 12.30
Ude
Home Tarup Park

BBB

KampprogramU10 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 3

August 2017

OB
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Tingløkkeskolen

BBB

BBB
27. aug
Kl. 11.00
Hjemme
Tingløkkeskolen

Tarup/Paarup IF (1)

Dalum IF (1)
27. aug
Kl. 11.30
Ude
Tingløkkeskolen

BBB

Næsby BK
27. aug
Kl. 12.00
Ude
Tingløkkeskolen

BBB
September 2017

BBB
2. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Bellinge stadion

ØB

Næsby BK
2. sep
Kl. 13.30
Ude
Fjordager IF.s anlæg

BBB

Fjordager IF
2. sep
Kl. 14.00
Ude
Fjordager IF.s anlæg

BBB

KFUM.s BK
2. sep
Kl. 14.30
Ude
Fjordager IF.s anlæg

BBB

OB
24. sep
Kl. 10.00
Ude
OB-Ådalen

BBB

BBB
24. sep
Kl. 11.00
Hjemme
OB-Ådalen

Tarup/Paarup IF (1)

ØB
24. sep
Kl. 11.30
Ude
OB-Ådalen

BBB

Marienlyst (1)
24. sep
Kl. 12.00
Ude
OB-Ådalen

BBB
Oktober 2017

BBB
1. okt
Kl. 10.30
Hjemme
Bellinge stadion

ØB

Dalum IF (1)
1. okt
Kl. 11.00
Ude
Bellinge stadion

BBB

Sanderum BK
1. okt
Kl. 11.30
Ude
Bellinge stadion

BBB

KFUM.s BK
1. okt
Kl. 12.00
Ude
Bellinge stadion

BBB

Dalum IF (1)
8. okt
Kl. 10.00
Ude
Home Tarup Park

BBB

BBB
8. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Home Tarup Park

Tarup/Paarup IF (1)

Marienlyst (1)
8. okt
Kl. 11.30
Ude
Home Tarup Park

BBB

Sanderum BK
8. okt
Kl. 12.00
Ude
Home Tarup Park

BBB

KampprogramU10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 5

August 2017

Dalum IF
26. aug
Kl. 10.00
Ude
Veflinge Stadion

BBB

BBB
26. aug
Kl. 11.00
Hjemme
Veflinge Stadion

Ebberup IF

OKS
26. aug
Kl. 11.30
Ude
Veflinge Stadion

BBB

BBB
26. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Veflinge Stadion

Veflinge G & IF
September 2017

Ebberup IF
2. sep
Kl. 10.00
Ude
Bellinge stadion

BBB

BBB
2. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Bellinge stadion

Søndersø BK

BBB
2. sep
Kl. 11.30
Hjemme
Bellinge stadion

B 1909

Tarup/Paarup IF
2. sep
Kl. 12.00
Ude
Bellinge stadion

BBB

BBB
23. sep
Kl. 10.00
Hjemme
KFUM-parken

KFUM.s BK

Veflinge G & IF
23. sep
Kl. 11.00
Ude
KFUM-parken

BBB

BBB
23. sep
Kl. 11.30
Hjemme
KFUM-parken

B 1909

Søhus Stige
23. sep
Kl. 12.00
Ude
KFUM-parken

BBB

Næsby BK
30. sep
Kl. 10.30
Ude
B.1909s anlæg

BBB

BBB
30. sep
Kl. 11.00
Hjemme
B.1909s anlæg

KFUM.s BK

BBB
30. sep
Kl. 12.00
Hjemme
B.1909s anlæg

Søhus Stige

B 1909
30. sep
Kl. 12.30
Ude
B.1909s anlæg

BBB
Oktober 2017

KFUM.s BK
7. okt
Kl. 10.00
Ude
Søndersø Stadion

BBB

Skamby BK
7. okt
Kl. 11.00
Ude
Søndersø Stadion

BBB

BBB
7. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Søndersø Stadion

Søndersø BK

BBB
7. okt
Kl. 12.30
Hjemme
Søndersø Stadion

Ebberup IF