Menu

U10 drenge

Træningstider for U10 - årgang 2008

Dag: Bane: Klokkeslæt:
Tirsdag 5B og 5C     17:00-18:30
Torsdag     5B og 5C 17:00-18:30

Holdets stab

Træner
ingen pic
Kent Ejby
Træner
ingen pic
Christoffer Magnussen
Træner
ingen pic
Søren Fahnøe
Kampklar assistent
ingen pic
Jane Faber Holst

Spillerliste

ingen img
Anders Hove Albeck
profil
Christian Albert Kjær Boman
profil
Frederik Magnussen
profil
Jakob Brudvig-Lauridsen
profil
Julius Kappen
profil
Karl-Emil Drost
profil
Karl-Emil Heisterberg
profil
Lasse Lykke Ejby
profil
Laurits Vennekilde Hauge
ingen img
Luka Iversen
profil
Magnus Devantier
profil
Mikkel Færgemann
profil
Niklas Knudsen
ingen img
Oscar Kalle Nielsen
profil
Sebastian Knudsen
profil
Sebastian Mørk
profil
Sigurd Brink Lefevre
profil
Silas Helbo Bock
profil
Tobias Demant
profil
Tobias Faber Holst
profil
Tobias Gundorph
profil
Victor Fahnøe
profil
William Andreasen

Holdets aktiviteterBBB 2008

Oktober 2017
26.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Udendørs Grus/Multi
27.
fredag

16:00 - 17:00

Træning
Indendørs træning
FKS Hallen
November 2017
2.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Udendørs Grus/Multi
3.
fredag

16:00 - 17:00

Træning
Indendørs træning
FKS Hallen
9.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Udendørs Grus/Multi
10.
fredag

16:00 - 17:00

Træning
Indendørs træning
FKS Hallen
16.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Udendørs Grus/Multi
17.
fredag

16:00 - 17:00

Træning
Indendørs træning
FKS Hallen
18.
lørdag

09:00 - 14:00

Stævne
Stævne indendørs
23.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Udendørs Grus/Multi
24.
fredag

16:00 - 17:00

Træning
Indendørs træning
FKS Hallen
30.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Udendørs Grus/Multi
December 2017
1.
fredag

16:00 - 17:00

Træning
Indendørs træning
FKS Hallen
2.
lørdag

09:00 - 14:00

Stævne
Stævne indendørs
7.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Udendørs Grus/Multi
8.
fredag

16:00 - 17:00

Træning
Indendørs træning
FKS Hallen
9.
lørdag

09:00 - 14:00

Stævne
Stævne indendørs
14.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Udendørs Grus/Multi
15.
fredag

16:00 - 17:00

Træning
Indendørs træning
FKS Hallen
17.
søndag

11:00 - 14:30

Andet
juleafslutning
21.
torsdag

17:00 - 18:00

Træning
Udendørs Grus/Multi
22.
fredag

16:00 - 17:00

Træning
Indendørs træning
FKS Hallen
Januar 2018
7.
søndag

09:00 - 14:00

Stævne
Stævne indendørs
Februar 2018
3.
lørdag

09:00 - 14:00

Stævne
Stævne indendørs
24.
lørdag

09:00 - 14:00

Stævne
Stævne indendørs

KampprogramInde - U10 drenge B født 2008 • Pulje 5

November 2017

BBB
18. nov
Kl. 14.16
Hjemme
Allested-Vejle Fritidscenter

Fjordager IF

Fraugde G & IF
18. nov
Kl. 14.32
Ude
Allested-Vejle Fritidscenter

BBB

BBB
18. nov
Kl. 14.56
Hjemme
Allested-Vejle Fritidscenter

Holluf Pile-Tornbjerg IF (1)

Tarup/Paarup IF
18. nov
Kl. 15.12
Ude
Allested-Vejle Fritidscenter

BBB
December 2017

Fjordager IF
2. dec
Kl. 14.11
Ude
Ryslinge-Hallen

BBB

BBB
2. dec
Kl. 14.27
Hjemme
Ryslinge-Hallen

Fraugde G & IF

Holluf Pile-Tornbjerg IF (1)
2. dec
Kl. 14.51
Ude
Ryslinge-Hallen

BBB

BBB
2. dec
Kl. 15.07
Hjemme
Ryslinge-Hallen

Tarup/Paarup IF

BBB
9. dec
Kl. 11.10
Hjemme
Hårslev-Hallen

Fjordager IF

Fraugde G & IF
9. dec
Kl. 11.26
Ude
Hårslev-Hallen

BBB

BBB
9. dec
Kl. 11.50
Hjemme
Hårslev-Hallen

Holluf Pile-Tornbjerg IF (1)

Tarup/Paarup IF
9. dec
Kl. 12.06
Ude
Hårslev-Hallen

BBB

KampprogramInde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 5

November 2017

BBB
18. nov
Kl. 16.10
Hjemme
Hårslev-Hallen

Fjordager IF

Veflinge G & IF
18. nov
Kl. 16.24
Ude
Hårslev-Hallen

BBB

BBB
18. nov
Kl. 16.45
Hjemme
Hårslev-Hallen

Korup-Ubberud Ungdom - KUU

Tarup/Paarup IF
18. nov
Kl. 16.59
Ude
Hårslev-Hallen

BBB
December 2017

Fjordager IF
2. dec
Kl. 10.00
Ude
Aarup Fritidscenter - Hal 1

BBB

BBB
2. dec
Kl. 10.14
Hjemme
Aarup Fritidscenter - Hal 1

Veflinge G & IF

Korup-Ubberud Ungdom - KUU
2. dec
Kl. 10.35
Ude
Aarup Fritidscenter - Hal 1

BBB

BBB
2. dec
Kl. 10.49
Hjemme
Aarup Fritidscenter - Hal 1

Tarup/Paarup IF

BBB
9. dec
Kl. 10.00
Hjemme
Hårslev-Hallen

Fjordager IF

Veflinge G & IF
9. dec
Kl. 10.14
Ude
Hårslev-Hallen

BBB

BBB
9. dec
Kl. 10.35
Hjemme
Hårslev-Hallen

Korup-Ubberud Ungdom - KUU

Tarup/Paarup IF
9. dec
Kl. 10.49
Ude
Hårslev-Hallen

BBB

KampprogramInde - U10 drenge A født 2008 • Pulje 3

November 2017

BBB
18. nov
Kl. 14.18
Hjemme
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)

Tarup/Paarup IF

OB
18. nov
Kl. 14.34
Ude
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)

BBB

BBB
18. nov
Kl. 14.58
Hjemme
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)

Nyborg G & IF

Vindinge BK
18. nov
Kl. 15.14
Ude
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)

BBB
December 2017

Tarup/Paarup IF
2. dec
Kl. 14.18
Ude
Vindinge-Hallen

BBB

BBB
2. dec
Kl. 14.34
Hjemme
Vindinge-Hallen

OB

Nyborg G & IF
2. dec
Kl. 14.58
Ude
Vindinge-Hallen

BBB

BBB
2. dec
Kl. 15.14
Hjemme
Vindinge-Hallen

Vindinge BK

BBB
9. dec
Kl. 14.00
Hjemme
Allested-Vejle Fritidscenter

Tarup/Paarup IF

OB
9. dec
Kl. 14.16
Ude
Allested-Vejle Fritidscenter

BBB

BBB
9. dec
Kl. 14.40
Hjemme
Allested-Vejle Fritidscenter

Nyborg G & IF

Vindinge BK
9. dec
Kl. 14.56
Ude
Allested-Vejle Fritidscenter

BBB