Menu

U12 drenge B

Træningstider

Dag: Bane: Klokkeslæt:
Mandag     4C og 5A     17:00-18:30
Onsdag 4C og 5A 17:00-18:30

Holdets stab

Træner
profil
Mark Rex Schiermacker
Træner
profil
Lasse Roslev
Assistenttræner
profil
Preben Heintze
Assistenttræner
ingen pic
Anders Greve Knutzen

Spillerliste

ingen img
Andreas von Essen
profil
Daniel Løftgaard
profil
Lucas Søgaard Schøsler
profil
Mads Færgeman
profil
Malthe Moesgaard
profil
Mattis Roslev
profil
Nyang Bediet
profil
Samuel Pedersen Heintze
profil
Sebastian Rex Schiermacker
profil
Tobias Hansen
profil
Victor Villadsen
ingen img
Willads Stæhr

Holdets aktiviteterBBB 2006 B

December 2017
18.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørstræning i Nr. Broby
Kunststofbanen i Nr. Broby
20.
onsdag

17:30 - 19:15

Træning
Indendørstræning på Broby Sportsefterskole
Hallen på Broby Sportsefterskole
25.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørstræning i Nr. Broby
Kunststofbanen i Nr. Broby
27.
onsdag

17:30 - 19:15

Træning
Indendørstræning på Broby Sportsefterskole
Hallen på Broby Sportsefterskole
Januar 2018
1.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørstræning i Nr. Broby
Kunststofbanen i Nr. Broby
3.
onsdag

17:30 - 19:15

Træning
Indendørstræning på Broby Sportsefterskole
Hallen på Broby Sportsefterskole
8.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørstræning i Nr. Broby
Kunststofbanen i Nr. Broby
10.
onsdag

17:30 - 19:15

Træning
Indendørstræning på Broby Sportsefterskole
Hallen på Broby Sportsefterskole
15.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørstræning i Nr. Broby
Kunststofbanen i Nr. Broby
17.
onsdag

17:30 - 19:15

Træning
Indendørstræning på Broby Sportsefterskole
Hallen på Broby Sportsefterskole
22.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørstræning i Nr. Broby
Kunststofbanen i Nr. Broby
24.
onsdag

17:30 - 19:15

Træning
Indendørstræning på Broby Sportsefterskole
Hallen på Broby Sportsefterskole
29.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørstræning i Nr. Broby
Kunststofbanen i Nr. Broby
31.
onsdag

17:30 - 19:15

Træning
Indendørstræning på Broby Sportsefterskole
Hallen på Broby Sportsefterskole
Februar 2018
7.
onsdag

17:30 - 19:15

Træning
Indendørstræning på Broby Sportsefterskole
Hallen på Broby Sportsefterskole
14.
onsdag

17:30 - 19:15

Træning
Indendørstræning på Broby Sportsefterskole
Hallen på Broby Sportsefterskole
21.
onsdag

17:30 - 19:15

Træning
Indendørstræning på Broby Sportsefterskole
Hallen på Broby Sportsefterskole
28.
onsdag

17:30 - 19:15

Træning
Indendørstræning på Broby Sportsefterskole
Hallen på Broby Sportsefterskole

KampprogramU12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3

August 2017

O K S
5 - 0
livescore
Ude
OKSON-Park

BBB

Nyborg G & IF
3 - 0
Ude
Idrætscenter Nyborg

BBB
September 2017

BBB
0 - 8
Hjemme
Bellinge stadion

Langeskov IF

Tårup IF
2 - 1
Ude
Frørup Andelskasse Arena

BBB

BBB
3 - 2
Hjemme
Bellinge stadion

S.f.B.

Egebjerg Fodbold
4 - 1
Ude
Ulbølle Stadion

BBB

BBB
2 - 3
livescore
Hjemme
Bellinge stadion

Fraugde G & IF (2)
Oktober 2017

OB
3 - 2
Ude
OB-Ådalen

BBB

BBB
3 - 1
livescore
Hjemme
Tømrermester Brian Kej Arena

Dalby IF

KampprogramInde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 1

November 2017

BBB (1)
Spillet
Hjemme
Vindinge-Hallen

Vindinge BK

F.B. & I.F. Fodbold
Spillet
Ude
Vindinge-Hallen

BBB (1)

BBB (1)
Spillet
Hjemme
Vindinge-Hallen

Tarup/Paarup IF

Nyborg G & IF
Spillet
Ude
Vindinge-Hallen

BBB (1)

Vindinge BK
Spillet
Ude
Kværndrup Hallen

BBB (1)

BBB (1)
Spillet
Hjemme
Kværndrup Hallen

F.B. & I.F. Fodbold

Tarup/Paarup IF
Spillet
Ude
Kværndrup Hallen

BBB (1)

BBB (1)
Spillet
Hjemme
Kværndrup Hallen

Nyborg G & IF
December 2017

BBB (1)
Spillet
Hjemme
Svanninge-Hallen (inde)

Vindinge BK

F.B. & I.F. Fodbold
Spillet
Ude
Svanninge-Hallen (inde)

BBB (1)

BBB (1)
Spillet
Hjemme
Svanninge-Hallen (inde)

Tarup/Paarup IF

Nyborg G & IF
Spillet
Ude
Svanninge-Hallen (inde)

BBB (1)

KampprogramInde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 4

November 2017

Søhus Stige (1)
Spillet
Ude
Hårslev-Hallen

BBB (2)

BBB (2)
Spillet
Hjemme
Hårslev-Hallen

O K S

BBB (2)
Spillet
Hjemme
Hårslev-Hallen

Næsby BK

B 67
Spillet
Ude
Hårslev-Hallen

BBB (2)

BBB (2)
Spillet
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 2)

Søhus Stige (1)

O K S
Spillet
Ude
Bogense Hallerne (Hal 2)

BBB (2)

Næsby BK
Spillet
Ude
Bogense Hallerne (Hal 2)

BBB (2)

BBB (2)
Spillet
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 2)

B 67
December 2017

Søhus Stige (1)
Spillet
Ude
Bogense Hallerne (Hal 2)

BBB (2)

BBB (2)
Spillet
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 2)

O K S

BBB (2)
Spillet
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 2)

Næsby BK

B 67
Spillet
Ude
Bogense Hallerne (Hal 2)

BBB (2)

KampprogramInde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 5

November 2017

BBB
Spillet
Hjemme
Veflinge-Hallen

Højby S & G (2)

Dalum IF (2)
Spillet
Ude
Veflinge-Hallen

BBB

BBB
Spillet
Hjemme
Veflinge-Hallen

Morud IF

Fjordager IF
Spillet
Ude
Veflinge-Hallen

BBB

Højby S & G (2)
Spillet
Ude
Bogense Hallerne (Hal 2)

BBB

BBB
Spillet
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 2)

Dalum IF (2)

Morud IF
Spillet
Ude
Bogense Hallerne (Hal 2)

BBB

BBB
Spillet
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 2)

Fjordager IF
December 2017

BBB
Spillet
Hjemme
Ryslinge-Hallen

Højby S & G (2)

Dalum IF (2)
Spillet
Ude
Ryslinge-Hallen

BBB

BBB
Spillet
Hjemme
Ryslinge-Hallen

Morud IF

Fjordager IF
Spillet
Ude
Ryslinge-Hallen

BBB

StillingU12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 O K S 9 9 0 0 27
2 Langeskov IF 9 6 2 1 20
3 Fraugde G & IF (2) 9 6 1 2 19
4 Egebjerg Fodbold 9 6 0 3 18
5 Nyborg G & IF 9 6 0 3 18
6 S.f.B. 9 2 1 6 7
7 Dalby IF 9 2 0 7 6
8 Tårup IF 9 2 0 7 6
9 BBB 9 2 0 7 6
10 OB 9 2 0 7 6