Menu

U12 drenge B

Træningstider

Dag: Bane: Klokkeslæt:
Mandag     4C og 5A     17:00-18:30
Onsdag 4C og 5A 17:00-18:30

Holdets stab

Træner
profil
Mark Rex Schiermacker
Træner
profil
Lasse Roslev
Assistenttræner
profil
Preben Heintze
Holdleder
profil
Tina Jepsen

Spillerliste

ingen img
Andreas Lindstrøm
ingen img
Andreas von Essen
profil
Benjamin Joensen
ingen img
Daniel Højer Andersen
profil
Daniel Løftgaard
profil
Emil Frølund Jepsen
ingen img
Jens Sejer
profil
Lucas Søgaard Schøsler
profil
Mads Færgeman
profil
Malthe Moesgaard
profil
Mattis Roslev
profil
Nicklas Bove
profil
Nikolai Lund Nim
profil
Nyang Bediet
profil
Ruben Winther
profil
Samuel Pedersen Heintze
profil
Sebastian Rex Schiermacker
profil
Tobias Hansen
ingen img
Tristan Højbjerg Greve
profil
Victor Villadsen
profil
Viktor Storgaard Møller

Holdets aktiviteterBBB 2006 B

Oktober 2017
23.
mandag

16:45 - 18:30

Træning
Træning-Husk af melde afbud ved fravær
BBBs baner, Brændekildevej 30, 5250 Odense sv
25.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning-Husk af melde afbud ved fravær
BBBs baner, Brændekildevej 30, 5250 Odense sv
29.
søndag

10:00 - 11:05

Kamp
BBB - Dalby IF
Bellinge Stadion
30.
mandag

16:45 - 18:15

Træning
Træning-Husk af melde afbud ved fravær
BBBs baner, Brændekildevej 30, 5250 Odense sv
November 2017
1.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning-Husk af melde afbud ved fravær
BBBs baner, Brændekildevej 30, 5250 Odense sv

KampprogramU12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3

August 2017

O K S
5 - 0
livescore
Ude
OKSON-Park

BBB

Nyborg G & IF
3 - 0
Ude
Idrætscenter Nyborg

BBB
September 2017

BBB
0 - 8
Hjemme
Bellinge stadion

Langeskov IF

Tårup IF
2 - 1
Ude
Frørup Andelskasse Arena

BBB

BBB
3 - 2
Hjemme
Bellinge stadion

S.f.B.

Egebjerg Fodbold
4 - 1
Ude
Ulbølle Stadion

BBB

BBB
2 - 3
livescore
Hjemme
Bellinge stadion

Fraugde G & IF (2)
Oktober 2017

OB
3 - 2
Ude
OB-Ådalen

BBB

BBB
29. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Bellinge stadion

Dalby IF

KampprogramInde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 1

November 2017

BBB (1)
11. nov
Kl. 10.20
Hjemme
Vindinge-Hallen

Vindinge BK

F.B. & I.F. Fodbold
11. nov
Kl. 10.36
Ude
Vindinge-Hallen

BBB (1)

BBB (1)
11. nov
Kl. 11.00
Hjemme
Vindinge-Hallen

Tarup/Paarup IF

Nyborg G & IF
11. nov
Kl. 11.16
Ude
Vindinge-Hallen

BBB (1)

Vindinge BK
25. nov
Kl. 16.05
Ude
Kværndrup Hallen

BBB (1)

BBB (1)
25. nov
Kl. 16.21
Hjemme
Kværndrup Hallen

F.B. & I.F. Fodbold

Tarup/Paarup IF
25. nov
Kl. 16.45
Ude
Kværndrup Hallen

BBB (1)

BBB (1)
25. nov
Kl. 17.01
Hjemme
Kværndrup Hallen

Nyborg G & IF
December 2017

BBB (1)
9. dec
Kl. 13.40
Hjemme
Svanninge-Hallen (inde)

Vindinge BK

F.B. & I.F. Fodbold
9. dec
Kl. 13.56
Ude
Svanninge-Hallen (inde)

BBB (1)

BBB (1)
9. dec
Kl. 14.20
Hjemme
Svanninge-Hallen (inde)

Tarup/Paarup IF

Nyborg G & IF
9. dec
Kl. 14.36
Ude
Svanninge-Hallen (inde)

BBB (1)

KampprogramInde - U12 drenge B født 2006 • Pulje 4

November 2017

Søhus Stige (1)
11. nov
Kl. 12.40
Ude
Hårslev-Hallen

BBB (2)

BBB (2)
11. nov
Kl. 13.04
Hjemme
Hårslev-Hallen

O K S

BBB (2)
11. nov
Kl. 13.28
Hjemme
Hårslev-Hallen

Næsby BK

B 67
11. nov
Kl. 13.52
Ude
Hårslev-Hallen

BBB (2)

BBB (2)
25. nov
Kl. 10.20
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 2)

Søhus Stige (1)

O K S
25. nov
Kl. 10.44
Ude
Bogense Hallerne (Hal 2)

BBB (2)

Næsby BK
25. nov
Kl. 11.08
Ude
Bogense Hallerne (Hal 2)

BBB (2)

BBB (2)
25. nov
Kl. 11.32
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 2)

B 67
December 2017

Søhus Stige (1)
9. dec
Kl. 14.00
Ude
Bogense Hallerne (Hal 2)

BBB (2)

BBB (2)
9. dec
Kl. 14.24
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 2)

O K S

BBB (2)
9. dec
Kl. 14.48
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 2)

Næsby BK

B 67
9. dec
Kl. 15.12
Ude
Bogense Hallerne (Hal 2)

BBB (2)

KampprogramInde - U12 drenge C født 2006 • Pulje 5

November 2017

BBB
11. nov
Kl. 15.30
Hjemme
Veflinge-Hallen

Højby S & G (2)

Dalum IF (2)
11. nov
Kl. 15.46
Ude
Veflinge-Hallen

BBB

BBB
11. nov
Kl. 16.10
Hjemme
Veflinge-Hallen

Morud IF

Fjordager IF
11. nov
Kl. 16.26
Ude
Veflinge-Hallen

BBB

Højby S & G (2)
25. nov
Kl. 09.00
Ude
Bogense Hallerne (Hal 2)

BBB

BBB
25. nov
Kl. 09.16
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 2)

Dalum IF (2)

Morud IF
25. nov
Kl. 09.40
Ude
Bogense Hallerne (Hal 2)

BBB

BBB
25. nov
Kl. 09.56
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 2)

Fjordager IF
December 2017

BBB
9. dec
Kl. 15.00
Hjemme
Ryslinge-Hallen

Højby S & G (2)

Dalum IF (2)
9. dec
Kl. 15.16
Ude
Ryslinge-Hallen

BBB

BBB
9. dec
Kl. 15.40
Hjemme
Ryslinge-Hallen

Morud IF

Fjordager IF
9. dec
Kl. 15.56
Ude
Ryslinge-Hallen

BBB

StillingU12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 O K S 8 8 0 0 24
2 Langeskov IF 8 6 1 1 19
3 Fraugde G & IF (2) 7 6 0 1 18
4 Nyborg G & IF 7 4 0 3 12
5 Egebjerg Fodbold 7 4 0 3 12
6 Tårup IF 7 2 0 5 6
7 Dalby IF 8 2 0 6 6
8 OB 7 2 0 5 6
9 S.f.B. 7 1 1 5 4
10 BBB 8 1 0 7 3