Menu

U9 drenge

Træningstider for U9 - årgang 2009

Dag: Bane: Klokkeslæt:
Mandag 5B / 5C     17:00-18:30
Onsdag     5B / 5C 17:00-18:30

 

Holdets stab

Træner
ingen pic
Mats Frostberg
Træner
profil
Thomas Bastholm Olesen
Træner
profil
Jeppe kongstad aavang Jensen
Træner
profil
Peter Pilsby

Spillerliste

ingen img
Albert Andersen
ingen img
Alexander Løvstad Issa
ingen img
Anders Hove Albeck
profil
Anton Stjernegaard Laulund
ingen img
Casper Emiliussen
ingen img
Charlie Smith
ingen img
Christian Nychel
ingen img
Elias Hebsgaard Frostberg
ingen img
Emil Larsen
profil
Freja Munch Kirchhoff
ingen img
Hannah Thyregod Kristensen
profil
Hjalte Emil Trusell
ingen img
Holger Sandager Iwang
ingen img
Louie Hornegaard
ingen img
Marcus Jensen
ingen img
Marcus Lorentzen
ingen img
Mathias Kastrupsen
profil
Mikkel Mejlgaard Pilsby
ingen img
Nikolaj Færgemann
ingen img
Nikolaj Oxdorf Pedersen
ingen img
Pelle Bastholm
ingen img
Sander Vestergaard Roslev

Holdets aktiviteterBBB 2009

August 2017
21.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
23.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
27.
søndag

10:00 - 12:25

DBU-Stævne
Stævne: Faaborg Stadion
27.
søndag

10:00 - 12:25

DBU-Stævne
Stævne: Ullerslev Stadion
27.
søndag

10:00 - 14:00

Stævne
Tilmelding til stævner B/D
Mødested Tildeles i ugen op til
28.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
30.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
September 2017
3.
søndag

09:00 - 14:00

Stævne
Tilmelding til stævner B/D
Mødested Tildeles i ugen op til
3.
søndag

10:00 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: Bellinge stadion
3.
søndag

10:00 - 12:25

DBU-Stævne
Stævne: Tingløkkeskolen
4.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
6.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
11.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
13.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
18.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
20.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
24.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
Tilmelding til stævner B/D
Mødested Tildeles i ugen op til
24.
søndag

10:00 - 12:25

DBU-Stævne
Stævne: Højby Skole
24.
søndag

10:00 - 12:25

DBU-Stævne
Stævne: Espe Hallen
25.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
27.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Oktober 2017
1.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
Tilmelding til stævner B/D
Mødested Tildeles i ugen op til
1.
søndag

10:00 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: Skt. Klemens-hallen
1.
søndag

10:00 - 12:25

DBU-Stævne
Stævne: Skovløkkeskolen
2.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
4.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
8.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
Tilmelding til stævner B/D
Mødested Tildeles i ugen op til
8.
søndag

10:00 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: Allested Stadion
8.
søndag

10:00 - 12:25

DBU-Stævne
Stævne: Bellinge stadion
9.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
11.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
16.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
18.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
23.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
25.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
30.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
November 2017
1.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning

KampprogramU9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 3

August 2017

F.B. & I.F. Fodbold (1)
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Faaborg Stadion

BBB

BBB
27. aug
Kl. 10.30
Hjemme
Faaborg Stadion

Årslev BK

BBB
27. aug
Kl. 11.30
Hjemme
Faaborg Stadion

F.B. & I.F. Fodbold (2)

BBB
27. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Faaborg Stadion

Ringe BK
September 2017

BBB
3. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Bellinge stadion

Ringe BK

Allested U & IF
3. sep
Kl. 10.30
Ude
Bellinge stadion

BBB

BBB
3. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Bellinge stadion

OKS

BBB
3. sep
Kl. 11.30
Hjemme
Bellinge stadion

Højby S & G (1)

F.B. & I.F. Fodbold (1)
24. sep
Kl. 10.00
Ude
Højby Skole

BBB

BBB
24. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Højby Skole

Højby S & G (1)

BBB
24. sep
Kl. 11.30
Hjemme
Højby Skole

Allested U & IF

BBB
24. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Højby Skole

Dalum IF (2)
Oktober 2017

BBB
1. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Skt. Klemens-hallen

Årslev BK

Allested U & IF
1. okt
Kl. 10.30
Ude
Skt. Klemens-hallen

BBB

BBB
1. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Skt. Klemens-hallen

S.K.F.I.F.

BBB
1. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Skt. Klemens-hallen

Højby S & G (1)

BBB
8. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Allested Stadion

Ringe BK

Allested U & IF
8. okt
Kl. 10.30
Ude
Allested Stadion

BBB

BBB
8. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Allested Stadion

OKS

BBB
8. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Allested Stadion

Dalum IF (2)

KampprogramU9 drenge (2009) 5M D (nybegyndere , efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

Krarup Espe Fodbold
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Ullerslev Stadion

BBB

BBB
27. aug
Kl. 10.30
Hjemme
Ullerslev Stadion

Højby S & G

BBB
27. aug
Kl. 11.00
Hjemme
Ullerslev Stadion

Skeby GF

BBB
27. aug
Kl. 11.30
Hjemme
Ullerslev Stadion

Dalum IF

SUB Ullerslev
27. aug
Kl. 12.00
Ude
Ullerslev Stadion

BBB
September 2017

BBB
3. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Tingløkkeskolen

Højby S & G

Dalum IF
3. sep
Kl. 10.30
Ude
Tingløkkeskolen

BBB

BBB
3. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Tingløkkeskolen

SUB Ullerslev

Krarup Espe Fodbold
3. sep
Kl. 11.30
Ude
Tingløkkeskolen

BBB

Skeby GF
3. sep
Kl. 12.00
Ude
Tingløkkeskolen

BBB

BBB
24. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Espe Hallen

Krarup Espe Fodbold

Højby S & G
24. sep
Kl. 10.30
Ude
Espe Hallen

BBB

Skeby GF
24. sep
Kl. 11.00
Ude
Espe Hallen

BBB

Dalum IF
24. sep
Kl. 11.30
Ude
Espe Hallen

BBB

BBB
24. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Espe Hallen

SUB Ullerslev
Oktober 2017

BBB
1. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Skovløkkeskolen

SUB Ullerslev

Dalum IF
1. okt
Kl. 10.30
Ude
Skovløkkeskolen

BBB

Skeby GF
1. okt
Kl. 11.00
Ude
Skovløkkeskolen

BBB

Højby S & G
1. okt
Kl. 11.30
Ude
Skovløkkeskolen

BBB

BBB
1. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Skovløkkeskolen

Krarup Espe Fodbold

BBB
8. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Bellinge stadion

Skeby GF

BBB
8. okt
Kl. 10.30
Hjemme
Bellinge stadion

Krarup Espe Fodbold

SUB Ullerslev
8. okt
Kl. 11.00
Ude
Bellinge stadion

BBB

BBB
8. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Bellinge stadion

Dalum IF

Højby S & G
8. okt
Kl. 12.00
Ude
Bellinge stadion

BBB
Error loading Partial View script (file: ~/Views/MacroPartials/ClubFixtures.cshtml)