Menu

U9 drenge

Træningstider for U9 - årgang 2009

Dag: Bane: Klokkeslæt:
Mandag 5B / 5C     17:00-18:30
Onsdag     5B / 5C 17:00-18:30

 

Holdets stab

Træner
ingen pic
Mats Frostberg
Træner
profil
Thomas Bastholm Olesen
Træner
profil
Jeppe kongstad aavang Jensen
Træner
profil
Peter Pilsby
Assistenttræner
ingen pic
Markus Nørregaard Erfurth

Spillerliste

ingen img
Albert Andersen
ingen img
Alexander Løvstad Issa
ingen img
Amalie Brøndsted
profil
Anton Stjernegaard Laulund
ingen img
Casper Emiliussen
profil
Charlie Smith
ingen img
Christian Nychel
ingen img
Elias Hebsgaard Frostberg
ingen img
Emil Larsen
profil
Freja Munch Kirchhoff
ingen img
Hannah Thyregod Kristensen
profil
Hjalte Emil Trusell
ingen img
Holger Sandager Iwang
ingen img
Louie Hornegaard
ingen img
Marcus Jensen
ingen img
Marcus Lorentzen
profil
Mikkel Mejlgaard Pilsby
ingen img
Nikolaj Færgemann
ingen img
Nikolaj Oxdorf Pedersen
ingen img
Pelle Bastholm
ingen img
Sander Vestergaard Roslev

Holdets aktiviteterBBB 2009

Oktober 2017
23.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Træning
25.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Træning
28.
lørdag

11:30 - 15:00

Stævne
Til rådighedsmelding Stævne i Verninge
Verninge IF
30.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Træning
November 2017
1.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Træning
3.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
10.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
17.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
24.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
December 2017
1.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
8.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
15.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
22.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
29.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
Januar 2018
5.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
12.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
19.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
26.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
Februar 2018
2.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
9.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
16.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
23.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
Marts 2018
2.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
9.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
16.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
23.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen
30.
fredag

15:45 - 17:15

Træning
Indendørstræning, Bandeopsætning kl 15:30, Husk at melde afbud i kampklar ved fravær!!
Rasmus Rask Hallen

KampprogramInde - U9 drenge B født 2009 • Pulje 3

November 2017

BBB (1)
19. nov
Kl. 10.07
Hjemme
Allested-Vejle Fritidscenter

Aarslev BK

Højby S & G (1)
19. nov
Kl. 10.21
Ude
Allested-Vejle Fritidscenter

BBB (1)

KFUM.s BK
19. nov
Kl. 10.42
Ude
Allested-Vejle Fritidscenter

BBB (1)

BBB (1)
19. nov
Kl. 11.10
Hjemme
Allested-Vejle Fritidscenter

Fjordager IF

Allested U & IF
19. nov
Kl. 11.31
Ude
Allested-Vejle Fritidscenter

BBB (1)

Aarslev BK
25. nov
Kl. 12.27
Ude
Bogense Hallerne (Hal 1)

BBB (1)

BBB (1)
25. nov
Kl. 12.41
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 1)

Højby S & G (1)

BBB (1)
25. nov
Kl. 13.02
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 1)

KFUM.s BK

Fjordager IF
25. nov
Kl. 13.30
Ude
Bogense Hallerne (Hal 1)

BBB (1)

BBB (1)
25. nov
Kl. 13.51
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 1)

Allested U & IF
December 2017

BBB (1)
3. dec
Kl. 13.52
Hjemme
Gislev-Hallen

Aarslev BK

Højby S & G (1)
3. dec
Kl. 14.06
Ude
Gislev-Hallen

BBB (1)

KFUM.s BK
3. dec
Kl. 14.27
Ude
Gislev-Hallen

BBB (1)

BBB (1)
3. dec
Kl. 14.55
Hjemme
Gislev-Hallen

Fjordager IF

Allested U & IF
3. dec
Kl. 15.16
Ude
Gislev-Hallen

BBB (1)

KampprogramInde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5

November 2017

Næsby BK
19. nov
Kl. 12.00
Ude
Brylle-Hallen

BBB

BBB
19. nov
Kl. 12.24
Hjemme
Brylle-Hallen

Dalum IF

BBB
19. nov
Kl. 12.48
Hjemme
Brylle-Hallen

Holluf Pile-Tornbjerg IF

KFUM.s BK
19. nov
Kl. 13.12
Ude
Brylle-Hallen

BBB

BBB
25. nov
Kl. 11.00
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 1)

Næsby BK

Dalum IF
25. nov
Kl. 11.24
Ude
Bogense Hallerne (Hal 1)

BBB

Holluf Pile-Tornbjerg IF
25. nov
Kl. 11.48
Ude
Bogense Hallerne (Hal 1)

BBB

BBB
25. nov
Kl. 12.12
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 1)

KFUM.s BK
December 2017

Næsby BK
3. dec
Kl. 12.20
Ude
Bogense Hallerne (Hal 1)

BBB

BBB
3. dec
Kl. 12.44
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 1)

Dalum IF

BBB
3. dec
Kl. 13.08
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 1)

Holluf Pile-Tornbjerg IF

KFUM.s BK
3. dec
Kl. 13.32
Ude
Bogense Hallerne (Hal 1)

BBB
Error loading Partial View script (file: ~/Views/MacroPartials/ClubFixtures.cshtml)