Menu

Træningstider

 Græstider 2017

Afdeling Dag Tidspunkt Bane
U4-U6 Onsdag 17:00-18:00   Podebanen
U7 Mandag / Onsdag  17:00-18:00 Podebanen
U8 Mandag / Onsdag 17:00-18:00 5B / 5C
U9 Tirsdag / Torsdag 17:00-18:30 4C / 5A
U10 Tirsdag / Torsdag 17:00-18:30 4A / 4B
U11 Piger Tirsdag / Torsdag 17:00-18:15  
U11 Mandag / Onsdag 17:00-18:45 3B
... U11 Forsat     A-hold Torsdag 17:00-18:45 3B
U12 Mandag / Onsdag 17:00-18:30  
... U12 Forsat Hver 2. Fredag 16:45-18:15  
U13 Tirsdag / Fredag 17:00-18:30  
U15 Tirsdag / Torsdag 17:15-19:00  
U19 Tirsdag / Torsdag 18:30-20:30  
Herre Senior Tirsdag / Torsdag 18:30-20:30  
       

 

 

Haltider 2016/2017

Afdeling      Dag Tidspunkt Hal
U8 Fredag      15:45-17:15      Rasmus-Rask Hallen
U9 Fredag 16:00-17:00 FKS-Hallerne
Piger Fredag 17:15-18:15 Rasmus-Rask Hallen
U11 Fredag 18:15-19:15 Rasmus-Rask Hallen
U15 Fredag 19:00-21:00 Bellinge Idrætscenter
U12-U13 Fredag 19:15-20:45 Rasmus-Rask Hallen
U19 Fredag 20:45-21:45 Rasmus-Rask Hallen
U12-U13 Lørdag 08:00-09:00 Rasmus-Rask Hallen
U4-U7 Lørdag 09:00-10:00 Rasmus-Rask Hallen
U10      Lørdag 10:00-11:00 Rasmus-Rask Hallen

 

Bemærk: U8 sætter bander op fredag, og U10 tager banderne ned lørdag.

Eventuelle ændringer vil også fremgå af denne side.

  

Grustider 2016/2017

Afdeling Dag Tidspunkt Bane
U11 Mandag       17:00-18:30       Grusbanen
U13 Mandag 18:30-19:30 Grusbanen
U9 + U12       Tirsdag 17:00-18:30 Grusbanen
U15 Tirsdag 18:00-19:30 Grusbanen
Fri Tirsdag 19:30- Grusbanen
Fri Onsdag 16:00-17:00 Grusbanen
U10 + U13 Onsdag 17:00-18:30 Grusbanen
Fri Onsdag 18:30- Grusbanen
Fri Torsdag 16:00-17:30 Grusbanen
Fri Torsdag 17:30-19:00 Grusbanen
Oldboys Torsdag 19:00-20:30 Grusbanen
Oldboys Søndag 10:00-12:00 Grusbanen

Seneste nyt fra fodboldafdelingen

  • Fodbold
    U12-holdet skal spille finale på Odense Stadion
  • Fodbold
    2. holdet vinder sin række og rykker op i serie 2
  • Fodbold
    Update på Golden League og elitestævne i B93
  • Fodbold
    Solrig søndag på BBB's baner
  • Fodbold
    Fire hold spiller hjemme på lørdag
  • Fodbold
    U11 tog tredjepladsen ved DBU GL-netværksstævne